Thumbnail

მსოფლიოს ჩემპიონატი ერთი დღით ადრე, ნამდვილი გახსნის მატჩით დაიწყება

სანდრო მისირელი პროფილის ფოტო
სანდრო მისირელი
  • მსოფლიოს ჩემპიონატის პირველი მატჩი შეიცვალა
  • კატარის მუნდიალს კატარის ნაკრები დაიწყებს

მსოფლიოს ჩემპიონატი კატარში აქამდე დაგეგმილზე ერთი დღით ადრე დაიწყება. მუნდიალი ისეთ გახსნის მატჩს მიიღებს, როგორსაც აქამდე ვიყავით მიჩვეულები - მასპინძელი ქვეყნის მონაწილეობით.

საინფორმაციო სააგენტო AFP მსოფლიოს ჩემპიონატის ორგანიზატორებზე დაყრდნობით იტყობინება, რომ მუნდიალი სტარტს 20 ნოემბერს, კვირას აიღებს.

აქამდე მუნდიალის “ოფიციალური გახსნითი მატჩი” კატარისა და ეკვადორის ნაკრებ გუნდებს შორის 21 ნოემბერს იყო დაგეგმილი, თუმცა ამ შეხვედრამდე, იმავე დღეს, სენეგალისა და ნიდერლანდების ნაკრებ გუნდებს უნდა ეთამაშათ. ასევე ინგლისსა და ირანს.

AFP-ის ცნობით, ფიფა დათანხმდა მუნდიალის საორგანიზაციო კომიტეტის იდეას, რომ კატარმა და ეკვადორმა წინა დღეს, 20 ნოემბერს ითამაშონ.

შეგახსენებთ, რომ მსოფლიოს ჩემპიონატის ფინალი 18 დეკემბერსაა დაგეგმილი.

A ჯგუფი

20 ნოემბერი - I ტური

კატარი V ეკვადორი

21 ნოემბერი - I ტური

სენეგალი V ნიდერლანდები

25 ნოემბერი - II ტური

კატარი V სენეგალი
ნიდერლანდები V ეკვადორი

29 ნოემბერი - III ტური

ნიდერლანდები V კატარი
ეკვადორი V სენაგალი

B ჯგუფი

21 ნოემბერი - I ტური

ინგლისი V ირანი
აშშ V უელსი

25 ნოემბერი - II ტური

ინგლისი V აშშ
უელსი/შოტლანდია/უკრაინა V ირანი

29 ნოემბერი - III ტური

უელსი V ინგლისი
ირანი V აშშ

C ჯგუფი

22 ნოემბერი - I ტური

არგენტინა V საუდის არაბეთი
მექსიკა V პოლონეთი

26 ნოემბერი - II ტური

არგენტინა V მექსიკა
პოლონეთი V საუდის არაბეთი

30 ნოემბერი - III ტური

პოლონეთი V არგენტინა
საუდის არაბეთი V მექსიკა

D ჯგუფი

22 ნოემბერი - I ტური

საფრანგეთი V ავსტრალია
დანია V ტუნისი

26 ნოემბერი - II ტური

საფრანგეთი V დანია
ტუნისი V ავსტრალია

30 ნოემბერი - III ტური

ტუნისი V საფრანგეთი
ავსტრალია V დანია

E ჯგუფი

23 ნოემბერი - I ტური

ესპანეთი V კოსტა რიკა
გერმანია V იაპონია

27 ნოემბერი - II ტური

ესპანეთი V გერმანია
იაპოანია V კოსტა რიკა

1 დეკემბერი - III ტური

იაპონია V ესპანეთი
კოსტა რიკა V გერმანია

F ჯგუფი

23 ნოემბერი - I ტური

ბელგია V კანადა
მაროკო V ხორვატია

27 ნოემბერი - II ტური

ბელგია V მაროკო
ხორვატია V კანადა

1 დეკემბერი - III ტური

ხორვატია V ბელგია
კანადა V მაროკო

G ჯგუფი

24 ნოემბერი - I ტური

ბრაზილია V სერბეთი
შვეიცარია V კამერუნი

28 ნოემბერი - II ტური

ბრაზილია V შვეიცარია
კამერუნი V სერბეთი

2 დეკემბერი - III ტური

კამერუნი V ბრაზილია
სერბეთი V შვეიცარია

H ჯგუფი

24 ნოემბერი - I ტური

პორტუგალია V განა
ურუგვაი V სამხრეთ კორეა

28 ნოემბერი - II ტური

პორტუგალია V ურუგვაი
სამხრეთ კორეა V განა

2 დეკემბერი - III ტური

სამხრეთ კორეა V პორტუგალია
განა V ურუგვაი

1/8 ფინალი

3 დეკემბერი

A ჯგუფის გამარჯვებული V B ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 49)
C ჯგუფის გამარჯვებული V D ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 50)

4 დეკემბერი

B ჯგუფის გამარჯვებული V A ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 51)
D ჯგუფის გამარჯვებული V C ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 52)

5 დეკემბერი

E ჯგუფის გამარჯვებული V F ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 53)
G ჯგუფის გამარჯვებული V H ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 54)

6 დეკემბერი

F ჯგუფის გამარჯვებული V E ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 55)
H ჯგუფის გამარჯვებული V G ჯგუფის მეორეადგილოსანი (მატჩი N 56)

1/4 ფინალი

9 დეკემბერი

მატჩი N 49-ის გამარჯვებული V მატჩი N 50-ის გამარჯვებული (მატჩი N 57)
მატჩი N 53-ის გამარჯვებული V მატჩი N 54 გამარჯვებული (მატჩი N 58)

10 დეკემბერი

მატჩი N 51-ის გამარჯვებული V მატჩი N 52-ის გამარჯვებული (მატჩი N 59)
მატჩი N 55-ის გამარჯვებული V მატჩი N 56-ის გამარჯვებული (მატჩი N 60)

1/2 ფინალი

13 დეკემბერი

მატჩი N 57-ის გამარჯვებული V მატჩი N 58-ის გამარჯვებული (მატჩი N 61)

14 დეკემბერი

მატჩი N 59-ის გამარჯვებული V მატჩი N 60-ის გამარჯვებული (მატჩი N 62)

თამაში მე-3 ადგილისთვის

17 დეკემბერი

მატჩი N 61-ის დამარცხებული V მატჩი N 62-ის დამარცხებული

ფინალი

18 დეკემბერი

მატჩი N 61-ის გამარჯვებული V მატჩი N 62-ის გამარჯვებული

კომენტარები

ბოლო ამბები